fotomontáž

 

pokud chci nějakou osůbku z fotky umístit do jiného obrázku budu potřebovat nějaký grafický program. Já pracuju v programu photofilter a photofilter studio.Vám bude stačit photofilter .

otevřu si program photofilter dále jen -pf-(zkratka).

Otevřu si fotku kde jsem např já .

Můžu si zároveň otevřít fotku do které chci být umístěna .

za prvé si musím fotku zmenšit dávám klasický rozměr 800x600.

udělám to tak že kliknu na fotku pravou myší ,objeví se mi tabulka ,na třetím řádku odspodu je PŘIZPŮSOBIT  OBRÁZEK-.

Na to kliknu a zadám rozměr 800x600 a potvrdím ok.   A to udělám s oběma fotkama .

 

 

po té si kliknu na fotku se kterou budu pracovat . V našem případě fotka kde jsem vyfocená . Pak nastává chvíle kdy si musíme zaktivovat nástroj polygon

 

Pak myší najedeme na fotku klikneme na začátek třeba začneme ořezávat odspodu a objedeme pomalu celou osobu . Jedeme po kouskách a když si chceme udělat pauzu klikneme na misto kde jsme přestali ořezávat tím se polygon upevní a klidně můžeme pokračovat . Abychom postavu ořízli celou a aby se nám jakoby očárkovala musíme skončit s ořezem na místě kde jsme začali .To znamená pokud bych začala ořezávAt u levé nohy dole jedu nahoru pak přes hlavu doprava a opět dolů k nohám a mířím k místu kde jsem začala.

Tak nejtěžší máme za sebou, teď pravým tlačítkem  myší kliknu  doprostřed človíčka co jsme vyřezávali a jak se mi objeví tabulka a kliknu na kopírovat.

Kliknu na fotku kam chci vyřízlou osůbku umístit . Kliknu pravým opět se mi rozbalí roletka a zadám –VLOŽIT -.

Tím se nám ořez umístí na náš požadovaný snímek , klikneme na ořez a umístíme fotku na požadované místo . Pak mohu potvrdit ENTER  a ořez se nám nadobro vlepí do fotky.

Ještě menší úprava,jelikož se nám někdy třepe ruka a ořez je kostrbatý ( mívám to taky často)

Použiju nástroj ROZMAZÁVAČ –vpravo na panelu .

Kliknu na něj a pak jedu na fotku a tam kde mám nějaké nepřesnosti 2x kliknu a jedu myší podél ořezu .Když kliknete na ROZMAZÁVAČ tak zjistíte že se  dá různě nastavit jak silný nebo slabý chcete .

 

Tak to bysme měli,snad byl tento co nejpodrobnější návod k užitku pokud byste něco nevěděli klidně písněte do knihy mrknu a dopíšu .

 

Stává se i mě,že jakmile ořežu obrys a dám kopírovat ,vloží se mi ořez i s pozadím . Tento problém se mi taky stal nicméně jak se objevil za hodinu zmizel,ale jak se dozvím čím to je hned to sem písnu ,protože je nás víc komu se to stává ale zjistím to slibuji.

 

online:
Photo Flipbook Slideshow Maker
Měření dostupnosti z webu webber.cz
Fotobanka Pixmac

Fotobanka Pixmac nabízí levné fotky od 25Kč.
Pixmac je největší česká mikrofotobanka s více než 10 miliony fotografií, ilustrací a vektorů. Nákup do 3 minut bez nutnosti registrace.
Nejkomfortnější, nejpřívětivější a nejrychlejší fotobanka vůbec. Nákup fotografií a vektorů bez registrace do 3 minut!

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one